blog-img

روش های خلاقانه برای افزایش فالوور اینستاگرام

قطعا هم اکنون اینستاگرام پرچمدار شبکه های اجتماعی محبوب در کلا دنیا و به ویژه کشور ایران است. بعذ از فیلتر شدن تلگرام محبوبیت بیشتری نیز پیدا کرد. به خاطر همین هم هر کجا که مخاطبان زیادی در آن فعالیت داشته باشند بهترین مکان برای تبلیغات، بازاریابی، برند سازی و در کل راه اندازی کسب و کار جدیدی است.

آیا برای شروع باید حتما فالوور اینستاگرام بخریم؟

اغلب مردم فکر می کنند برای شروع فعالیت تجاری در اینستاگرام در ابتدا حتما باید فالوور بخرند. طرز فکر شان این است که در ابتدا اگر فالوورهای پیج شان کم باشد نمی توانند در جذب فالوور بیشتر موفق باشند. شاید اینطور به نظر برسد اما با راه کارهایی که در این جا خدمت شما ارئه می دهیم قطعا می توانید فالوورهای زیادی را به کسب و کار خود جذب کنید بدون اینکه در ابتدا فالوورهای زیادی داشته باشید.

راه های افزایش فالوور واقعی اینستاگرام :

1.پروفایل تان را جذاب کنید

از عکس های خاص و جذاب برای پروفایلتان استفاده کنید.

2.از #هشتگ ها  استفاده کنید

هشتگ ها نقش بسیار مهمی در بیشتر دیده شدن پست های شما در اینستاگرام دارند. استفاده از هشتگ ها قطعا می تواند به رشد کسب و کار شما در اینستاگرام کمک بسیاری کند.

سعی کنید لیستی از هشتگ های پر طرفدار و به اصطلاح داغ در حوزه کاری  و فعالیت خود را پیدا کنید و آن ها را لیست کنید. 

3.با پیج های هم حوزه خود در تعامل باشید

یکی از مفیدترین کارهایی که در فعالیت های اینستاگرامی خود می توانید انجام دهید تعامل با پیج های هم حوزه خود است. اگر در اینستاگرام فعال باشید نیازی نیست بگردید تا هم حوزه ای های خود را پیدا کنید. به طور طبیعی با آن ها برخورد می کنید. فقط کافی است با آن ها رابطه برقرار کنید.

این کار باعث شناخته تر شدن شما در بین کاربران می شود.

4.مسابقات اینستاگرامی راه اندازی کنید

برگزاری مسابقات جذاب با جوایز خوب راهی برای افزایش کاربران می شود .

شما به وسیله این مسابقات می توانید کاربران را تشویق کنید که شما را به دوستان خود معرفی کنند و شانس برنده شدن خود را افزایش دهند.

5.از وب سایت تان برای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده کنید

شما با قرار دادن ادرس اینستاگرام در وب سایت خود این شانس را پیدا می کنید که کاربرانی که به سایت شما سر می زنند با پیج اینستاگرام شما اشنا شوند.

7.از تبلیغات آفلاین استفاده کنید

اگر دارای کسب و کاری هستید و از اینستاگرام برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده می کنید،شما می توانید که از تبلیغات آفلاین هم برای افزایش فالوور اینستاگرام خود استفاده کنید. برای مثال می توانید روی بروشورهای تبلیغاتی ادرس پیج اینستاگرام خود را قرار دهید.

8.پست های چالشی و ویروسی منتشر کنید

یکی از پر تعامل ترین پست ها در شبکه های اجتماعی به ویژه در اینستاگرام انتشار پست های چالشی است. در هر حوزه کاری که باشید موضوعات چالشی و جذابی وجود دارد. سعی کنید پست هایی منتشر کنید تا کاربران را وادار سازد تا با شما تعامل داشته باشند و در بحث ها شرکت کنند.

9.از دیگر ابزارها و جوامع مجازی کمک بگیرید

می توانید از شبکه های مجازی دیگر به ویژه لینکدین ، گوگل پلاس و… استفاده کنید.

10.از ربات اینستاگرام استفاده کنید

یکی از روش های افزایش فالوور واقعی و هدفمند اینستاگرام استفاده از ربات اینستاگرام است.

ربات های اینستاگرامی بهترین ابزار برای تعامل با کاربران محسوب می شوند.

شما می توانید به راحتی اکانت خود را در ربات اینستاگرام فعال کنید و به جای شما عملیاتی مثل لایک کردن عکس ها، فالو کردن افراد خاص، دایرکت فرستادن به افراد را در اینستاگرام به صورت اتوماتیک انجام می دهد.

11.در پیج های مرتبط تبلیغ کنید

یکی از بهترین روش های برای بالا بردن فالوور واقعی اینستاگرام این است که در پیج های مرتبط با حوزه کاری تان تبلیغ کنید.

12.از تگ لوکیشن حتما استفاده کنید

چون اینستاگرام این قابلیت را دارد که پست های مرتبط را به افرادی که در آن منطقه حضور دارند نشان دهد. این کار به طرز عجیبی باعث افزایش دنبال کنندگان شما در اینستاگرام می شود.

13.تولید محتوای مستمر داشته باشید

یکی از مهمترین عوامل رشد پیج های اینستاگرامی تداوم در تولید محتواست. 

14.محتوای سرگرم کننده تولید کنید

15.سوالات چالشی بپرسید

16.از الگوریتم اینستاگرام پیروی کنید

با الگوریتم اینستاگرام دوست باشید در نتیجه نباید فعالیت غیر واقعی داشته باشید. نباید قوانین اینستاگرام را زیر پا بگذارید.

17.انتشار پست در بهترین زمان

کافی است سری به insights اینستاگرام بزنید و میزان فعالیت فالوورها در پیج تان را بررسی کنید تا بتوانید در بهترین زمان پست ها را انتشار دهید.

18.از یک تم جذاب در پیج خود استفاده کنید

استفاده از گرافیک یا تم جذاب در پیج خود نشان دهنده اهمیت دادن و احترام گذاشتن به مخاطبان تان است. سعی کنید حتما از یک تم جذاب و گرافیک قابل قبول در انتشار پست های خود استفاده کنید.

19.ثابت کنید ربات نیستید!

اگر ثابت کنید صرفا یک ربات نیستید مطمئن باشید اینستاگرام به پیج شما اهمیت زیادی می دهد و این یعنی فعالیت تان بیشتر دیده می شود. در نتیجه باید در تعامل با فالور هایتان باشید.

20.استوری های پرسشی 

استوری های پرسشی باعث تعامل شما با فالورهایتان می شود.

21.استفاده از هشتگ و منشن در استوری 

سعی کنید در استوری های خود از هشتگ های مرتبط و منشن کردن افراد استفاده کنید. این کار باعث می شود استوری های شما بیشتر دیده شودند.

22.لایو های آموزشی و پرسش و پاسخ

گذاری لایو های آموزشی و پرسش و پاسخ مستقیما باعث بالا رفتن فالوورهای پیج اینستاگرام تان می شود.

23.انتشار پست های ویدیویی در آپارات و یوتیوب 

سعی کنید پست های ویدیویی خود به خصوص ویدیوهای بلندتر که در IGTV اینستاگرام تان منتشر می کنید را برای بیشتر دیده شدن در آپارات و یوتیوب هم منتشر کنید.

24.با فعالان حوزه خود در تعامل باشید

 

  • اگر می خواهید به صورت هدفمند و جدی از اینستاگرام برای بازاریابی اینترنتی و برندسازی استفاده کنید باید به فکر جمع آوری فالوور های واقعی که علاقه مند به کسب و کارتان هستند باشید.
جدیدترین مقالات
image
سلمان چهارشنبه 13 اسفند 1399
image
پادکست چیست ? پنج شنبه 29 آبان 1399
image
هشتگ های مقاله
  • افزایش فالوور اینستاگرام

  • اینستاگرام

  • فالوور اینستاگرام